Вівторок, 29.09.2020, 19:23
Вітаю Вас Гість | RSS

...

Меню сайту

Цивільний захист

ДІЇ В УМОВАХ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
На виконання вказівки Державної служби України з надзвичайних ситуацій та міністерства освіти і науки України від 05.02.2015 року №1/9-55/02-1645/12, з метою попередження та протидії можливим загрозам життю та здоров’ю учасників навчально-виховного процесу. Пропонуємо вашій увазі наочні матеріали щодо дій в надзвичайних ситуаціях - Завантажити оригінальні матеріали

 

 

Радіаційна безпека

Фактори небезпеки при аварії на радіаційно небезпечному об’єкті:

1. Іонізуюче випромінювання (зовнішнє опромінення).

2. Забруднення навколишнього середовища радіонуклідами (при проникненні радіонуклідів в живий організм при вдиханні, з їжею та водою виникає небезпека  внутрішнього опромінення для всього живого, що опинилося на забрудненій  місцевості).

3.Виникнення сильних руйнувань на значній території внаслідок можливого  атомного вибуху. 

4. Можливе виникнення пожеж внаслідок атомного вибуху. Сигнал «Увага всім» подається сиренами і переривчастими гудками автомобілів, підприємств. Негайно ввімкніть приймач радіотрансляційної мережі або телевізор.  Уважно слухайте інформацію про надзвичайну ситуацію та порядок дій.

Дії у випадку загрози виникнення радіаційної небезпеки:

1. При оголошенні небезпечного стану не панікуйте, слухайте повідомлення. 

2. По можливості попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку. 

3. Дізнайтеся про час та місце збору мешканців для евакуації. 

4. Уменшіть ймовірність проникнення радіаційних речовин в квартиру (будинок): щільно закрийте вікна та двері, щілини заклейте. 

5. Підготуйтеся до можливої евакуації: упакуйте у герметичні пакети та складіть до валізи документи, цінності та гроші, предмети першої необхідності, ліки, мінімум білизни та одягу, запас консервованих продуктів на 2-3 доби, питну воду.  Підготуйте найпростіші засоби санітарної обробки (мильний розчин для обробки  рук).

Дії у випадку раптового виникнення радіаційної небезпеки:

1. З одержанням повідомлення про радіаційну небезпеку негайно укрийтеся в будинку. Стіни дерев'яного будинку послаблюють іонізуюче випромінювання в 2 рази, цегляного – у 10 разів; заглиблені укриття (підвали): з покриттям із дерева у 7 разів, з покриттям із цегли або бетону у 40-100 разів. 

2. Уникайте паніки. Слухайте повідомлення органів влади з питань надзвичайних ситуацій. 

3. Уменшіть можливість проникнення радіаційних речовин в приміщення: щільно закрийте вікна та двері, щілини заклейте. 

4. Проведіть йодну профілактику. Йодистий калій вживати після їжі разом з чаєм, соком або водою 1 раз на день протягом 7 діб: дітям до двох років - по 0,040 г на один прийом; дітям від двох років та дорослим - по 0,125 г на один прийом. Водно-спиртовий розчин йоду приймати після їжі 3 рази на день протягом 7 діб: дітям до двох років – по 1-2 краплі 5% настоянки на 100 мл. молока (консервованого) або годувальної суміші; дітям від двох років та дорослим - по 3-5 крапель на стакан молока або води. Наносити на поверхню кінцівок рук настоянку йоду у вигляді сітки 1 раз на день протягом 7 діб. 

5. Уточніть місце початку евакуації. Попередьте сусідів, допоможіть дітям, інвалідам та людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу. 

6. Швидко зберіть необхідні документи, цінності, ліки, продукти, запас питної води, найпростіші засоби санітарної обробки та інші необхідні вам речі у герметичну валізу. 

7. По можливості негайно залишіть зону радіоактивного забруднення. 

8. Перед виходом з будинку вимкніть джерела електро-, водо- і газопостачання, візьміть підготовлені речі, одягніть протигаз (респіратор, ватно-марлеву пов'язку), верхній одяг (плащ, пальто, накидка), гумові чоботи. 

9. З прибуттям на нове місце перебування проведіть дезактивацію засобів захисту, одягу, взуття та санітарну обробку шкіри на спеціально обладнаному пункті або ж самостійно (зняти верхній одяг, ставши спиною проти вітру, витрусити його; повішати одяг на перекладину, віником або щіткою змести з нього радіоактивний пил та змити водою; обробити відкриті ділянки шкіри водою або розчином (типу ІПП-8), який буде виданий кожному. Для обробки шкіри можна використовувати марлю чи просто рушники. 

10.Дізнайтеся у місцевих органів державної влади адреси організацій, що відповідають за надання допомоги потерпілому населенню. 

Запам’ятайте!

Використовуйте для харчування лише продукти, що зберігалися у зачинених приміщеннях, консервацію і не зазнали радіоактивного забруднення; не вживайте овочі, які росли на забрудненому ґрунті; не пийте молоко від корів, які пасуться на забруднених пасовиськах. 

Не пийте воду із відкритих джерел та із мереж водопостачання після офіційного оголошення радіаційної небезпеки, колодязі накрийте. 

Уникайте тривалого перебування на забрудненій території. 

 У приміщеннях щодня робіть вологе прибирання, бажано з використанням миючих засобів. 

У разі перебування на відкритій, забрудненій радіоактивними речовинами місцевості, обов'язково користуйтеся засобами захисту: для захисту органів дихання – протигазом, респіратором, ватно-марлевою чи протипиловою пов'язкою, зволоженою марлевою пов'язкою, хустинкою або будь-якою частиною одягу; для захисту шкіри – спеціальним захисним одягом типу ЗЗК, плащем з капюшоном, накидкою, комбінезоном, гумовим взуттям і рукавицями.

Пошук
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Годинник

Хмельницька обл., Віньковецький район, с.Калюсик, вул. Центральна, 56 © 2020
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz