Четвер, 26.12.2024, 13:44
Вітаю Вас Гість | RSS

...

Меню сайту

Нормативно-законодавчі аспекти

Конституція України

Стаття 3

"Людина, її життя, здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визначаються найвищою соціальною цінністю..."

Стаття 51

"Батьки зобов’язані утримувати дітей до повноліття. Повнолітні діти зобов'язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків. Сім'я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою".

Стаття 52

"Діти рівні у своїх правах незалежно від походження, а також від того, народжені вони у шлюбі чи поза ним. Будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація карається законом".

Закон України "Про освіту"

Стаття 59.  Відповідальність батьків за розвиток дитини.

1. Виховання сім'ї  першоосновою розвитку дитини як особистості

2. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини.

3. Батьки та особи, які їх замінюють зобов’язані:

постійно дбати про фізичне здоров’я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей.

Закон України «Про загальну середню освіту»

 Стаття 5.  Завдання загальної середньої освіти:

"... виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національ­них цінностей українського народу.

Державна національна програма "Освіта” (Україна ХХІ століття).

Основні шляхи реформування виховання:

"... організація родинного виховання та освіти як важливої ланки виховного процесу і забезпечення педагогічного всеобучу батьків ”.

Родинне виховання

"На етапі раннього родинного виховання батьки, перші педагоги, покликані   створити умови для повноцінного фізичного  та психологічного становлення особистості забезпечити дитині почуття захищеності, рівноваги, довіри, сформувати активне, зацікавлене ставлення до навколишнього світу.

Сім’я несе повну відповідальність за розвиток, виховання і навчання своїх дітей ”.

Концепція виховання дітей та молоді у національній системі освіти.

Сімейно-родинне виховання.

"Родина є основою держави. Родина, рід, родовід, народ, - такий шлях розвитку кожної людини, формування її національної свідомості й громадської зрілості...”

науково-теоретичні основи реалізації

 завдань сімейного виховання

Квінтесенція Конвенції про права дитини:

перше право дитини -  право на життя,

друге право дитини -   право  на щасливе дитинство,

третє  право дитини  - право на навчання;

четверте право дитини - право на мир у світі.

Основою процесу виховання - визначення дитини, як найви­щої соціальної цінності суспільства, формування соціальної актив­ної со6истості, зорієнтованої на громадські, національні і загальнолюдські вартості.

Родинне виховання - перша природна і постійно діюча ланка національного виховання, основа формування фізичного і мораль­ного здоров’я дитини.

Сімейне виховання - одна з основних форм виховання дітей, що поєднує педагогічні дії батьків з повсякденним впливом сімейною побуту, школи, соціального оточення.

Головним завданням сімейного виховання є гармонійний все­бічний розвиток дитини, підготовка її до життя в існуючих соціальних умовах,  реалізація  її творчого потенціалу.

Рід  - ряд поколінь людей, що походять  від одного предка.
      Родина - група людей, об’єднаних на основі шлюбних, кровних    зв’язків, що складаються з чоловіка, жінки, дітей  та інших  близьких родичів.

Сім'я - форма спільності людей, що  склалася з поєднаного шлюбом подружжя, їх дітей (власних чи усиновлених), а також, в деяких випадках, із інших осіб, поєднаних родинними зв’язками.

См'я багатодітна. У такій сім'ї виховується троє і більше дітей.

См'я неповна складається з батька чи матері з однією дити­ною чи кількома. Неповна сім'я утворюється внаслідок розпаду шлюбу, позашлюбного народження дитини, окремого проживання батьків чи смерті одного з них. Відповідно розрізняють такі типи неповних сімей: осиротіла, позашлюбна, розлучена, утворена внас­лідок розпаду.

Пошук
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Годинник

Хмельницька обл., Віньковецький район, с.Калюсик, вул. Центральна, 56 © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz