Школо наша, школо,
Приголуб нас, мила,
Пригорни усіх нас,
Як голуб під крила.
Ти нас всіх научиш,
Як у світі жити,
Як зло обминати,
А добро чинити.
Бджілоньки на квітах,
Дітоньки – до школи,
Там збирають мудрість,
Як мед у полі бджоли.
Приголуб нас, мила,
Пригорни усіх нас,
Як голуб під крила.
Ти нас всіх научиш,
Як у світі жити,
Як зло обминати,
А добро чинити.
Бджілоньки на квітах,
Дітоньки – до школи,
Там збирають мудрість,
Як мед у полі бджоли.
Перша школа у селі Калюсик була побудована в 1889 році за пожертвування односельчан. В селі її називали нижня школа. Під приміщенням школи бів величезний погріб. Над погребом розміщені чотири просторі кімнати. У класах навчалося 20-35 учнів.
У 1922 році відкрито лікнеп, яким завідувала Герасимчук Степанида Василівна. У 1924 році у Калюсику була створена хата-читальня у хаті дяка, потім тут була сільська Рада. Завідував хатою-читальнею єврей Берштейн, потім сільський активіст Пазюк П., а згодом прислали в село вчительку Базилевську, тоді створили клуб і бібліотеку.
Культурною роботою на селі завідував її син Базилевський Микола Іванович – він був першим завідуючим сільбудом і при клубною бібліотекою.
Навесні 1924 року почали перебудовувати попівську хату під школу. Як школа вона почала функціонувати з 1925 року. В селі її називали верхньою школою.
У нижній школі весь час навчалися учні початкових класів. А учні старших класів навчалися у верхній школі.
У 1934 році додатково було відкрито дві школи, які знаходились у хатах розкуркулених і репресованих сімей. Вчителем працював Мальований Іпполіт.
Під час Другої Світової війни початкова школа в селі продовжувала працювати . Директором початкової школи було призначено Цибулька Олексія Івановича. Після реорганізації початкової школи в семирічну школу (1949 рік) Олексій Іванович продовжував працювати на посаді директора.
Перший випуск Калюсецької семирічної школи був у 1952 році, а останній – 1958 році. З 1959 року відкрито уже восьмирічну школу. Першим її директором був Галиш Семен Дмитрович. Статус восьмирічної школа носила до 1985 року.
З 1965 по 1971 школу очолює учасник Другої Світової війни Андрухів Олексій Карпович. Людина надзвичайно енергійна, творча. Під його керівництвом в школі організовано струнний оркестр.
В 1979 році розпочинається будівництво нової двохповерхової школи.
1 вересня 1982 року поріг новобудови переступило 83 учні, 12 педагогічних працівників і п’ять працівників обслуговуючого персоналу.
В зв’язку з тим, що з 1985 року в перший клас почали зараховувати дітей шестирічного віку, школа змінює назву на неповну середню. З 1990 по 1997 рік директором школи була Поліщук Галина Петрівна. З 1997 року по сьогоднішній день школу очолює досвідчений педагог, енергійна, ділова жінка, вмілий керівник Герасимчук Ольга Андріївна. В 2001 році Ольга Андріївна була делегатом ІІ Всеукраїнського з’їзду працівників освіти.
В 2007 році школа була оснащена сучасним комп’ютерним класом. В комп’ютерному класі працюють вчителі і учні. Інформатиці учнів навчає випускниця Кам’янець-Подільського університету Яковишина Аліна Володиимрівна, яка досконало знає комп’ютер і свої знання і вміння передає учням, допомагає вчителям.